Metropol Eğitim Kurumları Azərbaycanda Hədəf Kursları ilə birgə fəaliyyətə başladı
Türkiyənin YÖS və beynəlxalq universitet hazırlığı sahəsində tanınmış təhsil brendlərindən biri olan Metropol Eğitim Kurumları fəaliyyətini Azərbaycanda Hədəf Kursları ilə strateji əməkdaşlıq çərçivəsində davam etdirir.
2026–2027 tədris ili üzrə TR-YÖS, SAT, AP və akademik ingilis dili proqramlarına qeydiyyat artıq başlayıb. Türkiyənin nüfuzlu universitetlərində təhsil almağı hədəfləyən abituriyentlər yeni tədris ili üçün müraciətlərini edə bilərlər.
Bu əməkdaşlığın əsas məqsədi Türkiyə universitetlərində təhsil almaq istəyən Azərbaycanlı gənclərə beynəlxalq standartlara uyğun hazırlıq proqramları təqdim etmək, onların qəbul göstəricilərini artırmaq və keyfiyyətli təhsil imkanlarını daha da genişləndirməkdir.
Əməkdaşlıq çərçivəsində TR-YÖS, SAT, AP, akademik ingilis dili və digər beynəlxalq hazırlıq proqramları üzrə dərslər Metropol Eğitim Kurumlarının uzun illərə söykənən təcrübəsi və Hədəf Kurslarının Azərbaycandakı güclü təhsil infrastrukturu əsasında həyata keçiriləcək.
Yeni tədris mövsümündə dərslər Əhmədli, NizamiSumqayıt filiallarında təşkil olunacaq. Yaxın zamanda fəaliyyət coğrafiyasının daha da genişləndirilməsi nəzərdə tutulur.
Metropol Eğitim Kurumları və Hədəf Kursları bu əməkdaşlığın Azərbaycan gənclərinin nüfuzlu universitetlərə qəbul imkanlarını artıracağına və beynəlxalq təhsil sahəsində yeni uğurlara töhfə verəcəyinə inanır.

Metropol Eğitim Kurumları — один из ведущих образовательных брендов Турции в области подготовки к экзамену TR-YÖS и поступлению в международные университеты — официально начинает деятельность в Азербайджане в рамках стратегического сотрудничества с курсами Hədəf.
Открыта регистрация на 2026–2027 учебный год по программам TR-YÖS, SAT, AP и Academic English. Абитуриенты, планирующие поступление в престижные университеты Турции, уже могут подать заявки на обучение в новом учебном году.
Основная цель данного сотрудничества — предоставить азербайджанской молодежи подготовительные программы международного уровня, повысить показатели успешного поступления в университеты и расширить доступ к качественному образованию.
В рамках партнерства обучение по программам TR-YÖS, SAT, AP, Academic English и другим международным подготовительным курсам будет проводиться на основе многолетнего опыта Metropol Eğitim Kurumları и развитой образовательной инфраструктуры курсов Hədəf в Азербайджане.
В новом учебном сезоне занятия будут организованы в филиалах Ахмедлы, Низами и Сумгаит. В ближайшее время также планируется дальнейшее расширение географии деятельности.
Metropol Eğitim Kurumları и курсы Hədəf уверены, что данное сотрудничество расширит возможности азербайджанской молодежи для поступления в престижные университеты и внесет вклад в новые достижения в сфере международного образования.