Şəhid müəllim Qoşqar Ömərovun xatirəsinə həsr olunmuş anım tədbiri keçirildi
7 fevral 2025-ci il tarixində Hədəf Kursları Nizami filialında 44 günlük Vətən müharibəsində Füzuli cəbhəsindən Şuşaya qədər şərəfli döyüş yolu keçmiş, şəhid müəllim Qoşqar Səxavət oğlu Ömərovun doğum gününə həsr olunmuş anım tədbiri keçirildi. Tədbirdə şəhidin iş yoldaşları, döyüş yoldaşları və kursun şagirdləri iştirak etdilər.
Anım mərasimi bir dəqiqəlik sükutla şəhidimizin xatirəsini yad etməklə başlandı, daha sonra Azərbaycan Respublikasının Dövlət Himni səsləndirildi. Hədəf Kursları Nizami filialının müdiri Mehman Muxtarov tədbiri açaraq şəhid müəllim Qoşqar Ömərovun həyat və döyüş yolu haqqında məlumat verdi.
Daha sonra Hədəf Kursları icraçı direktoru Səftər Əlsafa çıxış edərək Qoşqar müəllimin fədakarlığından, şagirdlərin milli ruhda yetişməsinin vacibliyindən və vətənpərvərliyin əhəmiyyətindən danışdı. O, gənclərə Vətəni və milləti sevməyin, onu qorumağın müqəddəs bir borc olduğunu vurğuladı.
Sonda Hədəf Kursları Nizami filialının müdir müavini, Azərbaycan dili müəllimi və şəhidimizin döyüş yoldaşı Zülfüqar Novruzov çıxış edərək Qoşqar müəllimin döyüşlərdəki cəsarətindən, şücaətindən və qəhrəmanlığından bəhs etdi, onunla bağlı döyüş xatirələrini bölüşdü.

7 февраля 2025 года в филиале Nizami Hədəf Kursları прошло памятное мероприятие, посвященное дню рождения шехида-учителя Кошкара Сахават оглы Омэрова. Кошкар Омэров с честью прошел боевой путь от фронта Физули до Шуши во время 44-дневной Отечественной войны, отдав свою жизнь за Родину. В мероприятии приняли участие его коллеги, боевые товарищи и учащиеся курсов.
Церемония началась с минуты молчания в память о шехиде, после чего был исполнен Государственный гимн Азербайджанской Республики. Директор филиала Nizami Hədəf Kursları Мехман Мухтаров открыл мероприятие речью, в которой рассказал о биографии Кошкара Омэрова.
Затем исполнительный директор Hədəf Kursları Сефтер Эльсафа рассказал о самоотверженности Кошкара Омэрова, подчеркнув важность патриотизма и национального духа в воспитании молодого поколения, призвав учащихся любить и защищать свою Родину и нацию.
В завершение, Зюльфюгар Новрузов, заместитель директора филиала Nizami Hədəf Kursları, преподаватель азербайджанского языка, а также боевой товарищ шехида, поделился воспоминаниями о героизме Кошкара Омэрова в бою.