Şəmil Sadiq Qırğızıstanın Təhsil Naziri ilə görüşüb!
Qırğızıstanın paytaxtı Bişkekdə səfərdə olan Hədəf Şirkətlər Qrupunun qurucu direktoru, dosent Şəmil Sadiq Qırğızıstanın Təhsil naziri Doqdurgül Kendirbayev və nazir müavini Lira Samikbayevlə görüş keçirib.
Görüşdə Şəmil Sadiq Hədəf Şirkətlər Qrupunun fəaliyyəti, Hədəf Konsepti və təhsil sahəsindəki yenilikçi yanaşmalar barədə ətraflı məlumat verib. O, 2025-ci ilin yanvar ayında Bakıda keçirilmiş Hədəfdə STEAM–7 beynəlxalq təlimində Qırğızıstanlı müəllimlərin aktiv iştirakını vurğulayaraq, STEAM yanaşmasına göstərilən maraqdan məmnunluğunu ifadə edib.
Dosent Şəmil Sadiq ehtiyac olduğu halda bu sahədə ortaq layihələrin hazırlanması və ikitərəfli əməkdaşlığın qurulması üçün lazımı dəstəyi verə biləcəyini bildirib. Təhsil naziri Doqdurgül Kendirbayev Bişkekdəki Heydər Əliyev adına məktəbin STEAM istiqamətində təcrübələrə malik olduğunu qeyd edib və belə layihələrin pedaqoji bacarıqların bölüşülməsi baxımından faydalı olacağını vurğulayıb.
Görüş zamanı müasir təhsilin çağırışları, innovativ yanaşmalar və Qırğızıstanda özəl təhsil müəssisələrinə dövlət dəstəyi məsələləri müzakirə olunub.
Sonda Şəmil Sadiq nazirə və müavinə onu qəbul etdiklərinə görə təşəkkürünü bildirərək müəllifi olduğu “Hədəf Konsepti” və “İnsan mühəndisi” adlı kitabları hədiyyə edib

Shamil Sadiq Meets with the Minister of Education of Kyrgyzstan!
During his visit to Bishkek, the capital of Kyrgyzstan, Associate Professor Shamil Sadiq, the founding director of the Hedef Group of Companies, met with the Minister of Education of Kyrgyzstan, Dogdurgul Kendirbaeva, and Deputy Minister Lira Samikbayeva.
During the meeting, Shamil Sadiq provided detailed information about the activities of the Hedef Group, the Hedef Concept, and innovative approaches in the field of education. He highlighted the active participation of Kyrgyz teachers in the STEAM–7 International Training held in Baku in January 2025 and expressed his satisfaction with their interest in the STEAM approach.
Associate Professor Shamil Sadiq stated that, if needed, he is ready to provide the necessary support for the development of joint projects in this field and the establishment of bilateral cooperation.
Minister Dogdurgul Kendirbaeva noted that the Heydar Aliyev School in Bishkek has experience in STEAM education and emphasized that such initiatives are beneficial for the exchange of pedagogical skills.
During the meeting, the challenges of modern education, innovative approaches, and state support for private educational institutions in Kyrgyzstan were discussed.
At the end of the meeting, Shamil Sadiq expressed his gratitude to the minister and deputy minister for the warm reception and presented them with his authored books – “The Hedef Concept” and “The Human Engineer.”