Şəmil Sadiq Qırğızıstanın Təhsil Naziri ilə görüşüb!
Qırğızıstanın paytaxtı Bişkekdə səfərdə olan Hədəf Şirkətlər Qrupunun qurucu direktoru, dosent Şəmil Sadiq Qırğızıstanın Təhsil naziri Doqdurgül Kendirbayev və nazir müavini Lira Samikbayevlə görüş keçirib.
Görüşdə Şəmil Sadiq Hədəf Şirkətlər Qrupunun fəaliyyəti, Hədəf Konsepti və təhsil sahəsindəki yenilikçi yanaşmalar barədə ətraflı məlumat verib. O, 2025-ci ilin yanvar ayında Bakıda keçirilmiş Hədəfdə STEAM–7 beynəlxalq təlimində Qırğızıstanlı müəllimlərin aktiv iştirakını vurğulayaraq, STEAM yanaşmasına göstərilən maraqdan məmnunluğunu ifadə edib.
Dosent Şəmil Sadiq ehtiyac olduğu halda bu sahədə ortaq layihələrin hazırlanması və ikitərəfli əməkdaşlığın qurulması üçün lazımı dəstəyi verə biləcəyini bildirib. Təhsil naziri Doqdurgül Kendirbayev Bişkekdəki Heydər Əliyev adına məktəbin STEAM istiqamətində təcrübələrə malik olduğunu qeyd edib və belə layihələrin pedaqoji bacarıqların bölüşülməsi baxımından faydalı olacağını vurğulayıb.
Görüş zamanı müasir təhsilin çağırışları, innovativ yanaşmalar və Qırğızıstanda özəl təhsil müəssisələrinə dövlət dəstəyi məsələləri müzakirə olunub.
Sonda Şəmil Sadiq nazirə və müavinə onu qəbul etdiklərinə görə təşəkkürünü bildirərək müəllifi olduğu “Hədəf Konsepti” və “İnsan mühəndisi” adlı kitabları hədiyyə edib

Шамиль Садыг встретился с министром образования Кыргызстана!
Во время визита в Бишкек, столицу Кыргызстана, доцент Шамиль Садыг, учредитель Группы компаний Hədəf, провёл встречу с министром образования Кыргызстана Догдургул Кендирбаевой и заместителем министра Лирой Самикбаевой.
На встрече Шамиль Садыг подробно рассказал о деятельности Группы компаний Hədəf, концепции «Hədəf» и инновационных подходах в сфере образования. Он подчеркнул активное участие кыргызских учителей в Международном STEAM–7 тренинге, прошедшем в январе 2025 года в Баку, и выразил удовлетворение проявленным интересом к STEAM-методике.
Доцент Шамиль Садыг отметил, что в случае необходимости готов оказать поддержку в разработке совместных проектов и налаживании двустороннего сотрудничества.
Министр образования Догдургул Кендирбаева сообщила, что школа имени Гейдара Алиева в Бишкеке имеет опыт в направлении STEAM и подчеркнула, что подобные проекты полезны для обмена педагогическими навыками.
Во время встречи обсуждались вызовы современного образования, инновационные подходы и государственная поддержка частных учебных заведений в Кыргызстане.
В завершение встречи Шамиль Садыг поблагодарил министра и заместителя министра за тёплый приём и подарил им свои авторские книги – «Концепция Hədəf» и «Инженер человека».