II Təhsil Menecerləri Forumu keçirildi
Dekabrın 14-də Hədəf Şirkətlər Qrupunun təşkilatçılığı ilə Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universitetində II Təhsil Menecerləri Forumu (TMF) keçirilib.
Şirkətdən verilən məlumata görə, forumda 400-dən çox iştirakçı qeydə alınıb. Tədbirdə təhsil sahəsində rəhbər vəzifə tutan şəxslər, mütəxəssislər və ictimaiyyət nümayəndələri iştirak ediblər. Forumun əsas mövzusu təhsildə idarəetmə, rəqəmsal transformasiya və ekoloji məsuliyyətin müzakirəsi olub.
Açılış nitqi ilə çıxış edən Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universitetinin rektoru Cəfər Cəfərov, Hədəf Şirkətlər Qrupunun baş direktoru, TMF-nin layihə rəhbəri Şəmil Sadiq, Təhsilin İnkişafı Fondunun sədri Elnur Nəsibov və Dövlət Gömrük Akademiyasının sədri Qulu Novruzov forumun məqsədindən, təhsil sahəsinin qarşısında duran çağırışlardan və bu istiqamətdə birgə əməkdaşlığın vacibliyindən söz açıblar. Tədbirə qatılan xarici və yerli spikerlər, o cümlədən Boğaziçi Universitetinin Təhsil fakültəsinin dekanı professor İrfan Erdoğan, “Educo Group”un direktoru Ercüment Özayan, Qarabağ Universitetinin rektoru Şahin Bayramov, Sumqayıt Dövlət Universitetinin rektoru Rüfət Əzizov, Naxçıvan Dövlət Universitetinin rektoru Elbrus İsayev və başqaları panel müzakirələrində iştirak ediblər.
Forumda “Təcrübədə innovativ idarəetmə”, “Təhsil idarəetməsində texnoloji və ekoloji məsuliyyətlər” və “Məktəb idarəetməsində keyfiyyət təminatı” mövzularında panellər keçirilib. Panel iştirakçıları arasında təhsil sahəsindəki problemlər və onların həlli yolları geniş müzakirə edilib, praktiki tövsiyələr verilib.
İrfan Erdoğanın “Təhsildə islahatlar”, Ercüment Özayanın “Rəqəmsal əsrdə innovativ öyrənmə metodları”, Ulaş Nezir və Mert Doğanın “Təhsildə rəqəmsal inteqrasiya və məlumatların təhlili: Süni intellekt” mövzulu çıxışçılar iştirakçılar tərəfindən böyük maraqla qarşılanıb.
Təhsil menecmenti sahəsində təcrübə mübadiləsi, yeni əlaqələrin qurulması və növbəti layihələr üçün zəmin yaradılması forumun əsas nailiyyətləri kimi yadda qalıb.
Qeyd edək ki, forumun media dəstəkçiləri Azərbaycan Dövlət Televiziyası və “Səs” İnformasiya Agentliyidir.
Tədbirin rəsmi tərəfdaşları Azərbaycan Respublikası Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi, Dövlət Məşğulluq Agentliyi, Naxçıvan Dövlət Universiteti, tərəfdaşları MÜSİAD Azərbaycan, ELTA, XAN Nəşriyyatı, informasiya tərəfdaşları “Ustad” ədəbiyyat və sənət dərgisi, azedu.az, sənət.az saytları, sponsorları iTech, alba, SİNKOD şirkətləridir.

Состоялся II Форум Менеджеров Образования
14 декабря в Азербайджанском Государственном Педагогическом Университете состоялся II Форум Менеджеров Образования (ФМО), организованный Группой компаний Hedef.
Согласно информации, предоставленной организаторами, на форуме было зарегистрировано более 400 участников. В мероприятии приняли участие руководители в сфере образования, эксперты и представители общественности. Основные темы форума включали управление в образовании, цифровую трансформацию и экологическую ответственность.
С вступительными речами выступили ректор Азербайджанского Государственного Педагогического Университета Джафар Джафаров, генеральный директор Группы компаний Hedef и руководитель проекта ФМО Шамиль Садыг, председатель Фонда развития образования Эльнур Насибов и председатель Государственной таможенной академии Кулу Новрузов. Они рассказали о целях форума, вызовах, стоящих перед образовательной сферой, и важности совместных усилий в этом направлении.
На мероприятии также выступили местные и международные спикеры, среди которых профессор Ирфан Эрдоган, декан факультета образования Университета Босфор; Эрджумент Озаян, директор «Educo Group»; Шахин Байрамов, ректор Карабахского университета; Руфат Азизов, ректор Сумгаитского государственного университета; Эльбрус Исаев, ректор Нахичеванского государственного университета, и другие, которые приняли участие в панельных дискуссиях.
Были проведены панели на темы: «Инновационное управление на практике», «Технологическая и экологическая ответственность в управлении образованием» и «Обеспечение качества в управлении школами». Участники панелей широко обсудили проблемы в сфере образования и пути их решения, предоставив практические рекомендации.
Выступления Ирфана Эрдогана на тему «Реформы в образовании», Эрджумента Озаяна о «Инновационных методах обучения в цифровую эпоху» и Улаша Незира и Мерта Догана на тему «Цифровая интеграция в образовании и анализ данных: Искусственный интеллект» вызвали большой интерес у участников.
Форум запомнился такими достижениями, как обмен опытом в области образовательного менеджмента, установление новых связей и создание основы для будущих проектов.
Следует отметить, что медиаподдержку форуму оказали Азербайджанское государственное телевидение и Информационное агентство «Сэс». Официальными партнерами мероприятия выступили Министерство труда и социальной защиты населения Азербайджанской Республики, Агентство занятости и Нахичеванский государственный университет. Партнерами мероприятия стали MÜSİAD Azerbaijan, ELTA, издательство XAN, а информационными партнерами — журнал «Ustad», сайты azedu.az и sənət.az. Спонсорами мероприятия выступили компании iTech, alba и SİNKOD.