II Təhsil Menecerləri Forumu keçirildi
Dekabrın 14-də Hədəf Şirkətlər Qrupunun təşkilatçılığı ilə Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universitetində II Təhsil Menecerləri Forumu (TMF) keçirilib.
Şirkətdən verilən məlumata görə, forumda 400-dən çox iştirakçı qeydə alınıb. Tədbirdə təhsil sahəsində rəhbər vəzifə tutan şəxslər, mütəxəssislər və ictimaiyyət nümayəndələri iştirak ediblər. Forumun əsas mövzusu təhsildə idarəetmə, rəqəmsal transformasiya və ekoloji məsuliyyətin müzakirəsi olub.
Açılış nitqi ilə çıxış edən Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universitetinin rektoru Cəfər Cəfərov, Hədəf Şirkətlər Qrupunun baş direktoru, TMF-nin layihə rəhbəri Şəmil Sadiq, Təhsilin İnkişafı Fondunun sədri Elnur Nəsibov və Dövlət Gömrük Akademiyasının sədri Qulu Novruzov forumun məqsədindən, təhsil sahəsinin qarşısında duran çağırışlardan və bu istiqamətdə birgə əməkdaşlığın vacibliyindən söz açıblar. Tədbirə qatılan xarici və yerli spikerlər, o cümlədən Boğaziçi Universitetinin Təhsil fakültəsinin dekanı professor İrfan Erdoğan, “Educo Group”un direktoru Ercüment Özayan, Qarabağ Universitetinin rektoru Şahin Bayramov, Sumqayıt Dövlət Universitetinin rektoru Rüfət Əzizov, Naxçıvan Dövlət Universitetinin rektoru Elbrus İsayev və başqaları panel müzakirələrində iştirak ediblər.
Forumda “Təcrübədə innovativ idarəetmə”, “Təhsil idarəetməsində texnoloji və ekoloji məsuliyyətlər” və “Məktəb idarəetməsində keyfiyyət təminatı” mövzularında panellər keçirilib. Panel iştirakçıları arasında təhsil sahəsindəki problemlər və onların həlli yolları geniş müzakirə edilib, praktiki tövsiyələr verilib.
İrfan Erdoğanın “Təhsildə islahatlar”, Ercüment Özayanın “Rəqəmsal əsrdə innovativ öyrənmə metodları”, Ulaş Nezir və Mert Doğanın “Təhsildə rəqəmsal inteqrasiya və məlumatların təhlili: Süni intellekt” mövzulu çıxışçılar iştirakçılar tərəfindən böyük maraqla qarşılanıb.
Təhsil menecmenti sahəsində təcrübə mübadiləsi, yeni əlaqələrin qurulması və növbəti layihələr üçün zəmin yaradılması forumun əsas nailiyyətləri kimi yadda qalıb.
Qeyd edək ki, forumun media dəstəkçiləri Azərbaycan Dövlət Televiziyası və “Səs” İnformasiya Agentliyidir.
Tədbirin rəsmi tərəfdaşları Azərbaycan Respublikası Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi, Dövlət Məşğulluq Agentliyi, Naxçıvan Dövlət Universiteti, tərəfdaşları MÜSİAD Azərbaycan, ELTA, XAN Nəşriyyatı, informasiya tərəfdaşları “Ustad” ədəbiyyat və sənət dərgisi, azedu.az, sənət.az saytları, sponsorları iTech, alba, SİNKOD şirkətləridir.

On December 14, the II Education Managers Forum (EMF) was held at Azerbaijan State Pedagogical University, organized by Hedef Group of Companies.
According to the company, over 400 participants were registered for the forum. The event was attended by individuals holding leadership positions in education, experts, and representatives of the public. The main topics of the forum were management in education, digital transformation, and environmental responsibility.
The opening speeches were delivered by Jafar Jafarov, Rector of Azerbaijan State Pedagogical University; Shamil Sadiq, CEO of Hedef Group of Companies and Project Manager of EMF; Elnur Nasibov, Chairman of the Education Development Fund; and Qulu Novruzov, Chairman of the State Customs Academy. They spoke about the purpose of the forum, the challenges facing the education sector, and the importance of collaborative efforts in this field.
The event also featured local and international speakers, including Professor Irfan Erdoğan, Dean of the Faculty of Education at Boğaziçi University; Ercüment Özayan, Director of “Educo Group”; Shahin Bayramov, Rector of Karabakh University; Rufat Azizov, Rector of Sumgayit State University; Elbrus Isayev, Rector of Nakhchivan State University, and others who participated in panel discussions.
Panels were held on topics such as "Innovative Management in Practice," "Technological and Environmental Responsibilities in Education Management," and "Quality Assurance in School Management." Panel participants extensively discussed the challenges in the education sector and their solutions, providing practical recommendations.
Keynote speeches by Irfan Erdoğan on "Educational Reforms," Ercüment Özayan on "Innovative Learning Methods in the Digital Age," and Ulaş Nezir and Mert Doğan on "Digital Integration in Education and Data Analysis: Artificial Intelligence" were met with great interest by the audience.
The forum was remembered for its key achievements, including the exchange of experiences in education management, the establishment of new connections, and the creation of a foundation for future projects.
It should be noted that the media supporters of the forum were Azerbaijan State Television and “Səs” Information Agency. The official partners of the event included the Ministry of Labor and Social Protection of the Population of the Republic of Azerbaijan, the State Employment Agency, and Nakhchivan State University. The partners were MÜSİAD Azerbaijan, ELTA, and XAN Publishing House, while the information partners included “Ustad” Literature and Art Journal, azedu.az, and sənət.az websites. Sponsors of the event were iTech, alba, and SİNKOD companies.